Mediální aktivity v rámci oslav 250. výročí narození Aloise Senefeldera

Mediální aktivity v rámci oslav 250. výročí narození Aloise Senefeldera

Mediální aktivity v rámci oslav 250. výročí narození Aloise Senefeldera iniciované Společností tisku, z.s. ČSVTS v r.2021 :

1. 250. výročí narození A. Senefeldera ve vysílání ČT připomněl pořad Kalendárium.  Byl vysílán v neděli 30.10. 2021 dopoledne na ČT 1.

2. Reportáž pořadu Z metropole šéfredaktora Petra Sojky vznikla s přispěním scénáře Vl. Lukeše (bohužel z důvodů stopáže pořadu se nevešlo vše, co jsme chtěli sdělit) k výročí a vynálezu. Ke spolupráci byla pozvána litografická dílna rodiny Boudových z Malé Strany, která slaví letos 110. výročí založení.  K prezentaci se připojila i sekce tiskařství Národního technického muzea. Reportáž byla velmi dobře zpracována a byla vysílána 6.11. 2021 ve 12. hod na ČT 1.

3. Redakce pořadu Zprávičky, které jsou vysílány pro děti a mládež, provedla sestřih původního materiálu reportáže. Popularizoval skvěle mládež vynález tisku z plochy a byl vysílán 10.11. 2021 v 18.40 na ČT 1. Video: www.packaging-cz.cz

4. Text článku k výročí A. Senefeldera byl uveřejněn v 5 čísle/2021 časopisu Packaging s ilustračními fotografiemi s dílny rodiny Boudových. Text je umístěn na internetových stránkách ST a CFTA společně s fotografiemi. Autor textu: Vladimír Lukeš, Foto: Zdeněk Lhoták www.packaging-cz.cz

5. Text sloupku k výročí v časopisu NGP. Autor: p. Nečas. Text bude umístěn na internetových stránkách ST a CFTA.

 
 
 
 

© Copyright CFTA - Flexotisková odborná skupina pro Českou a Slovenskou republiku 2024
Vytvořila WEBRYBA.CZ